ماشین حساب

یکی از وسایل ضروری و پرکاربرد برای هر کسب و کاری ماشین حساب می باشد. امروزه ماشین حساب ها به دو دسته کلی ماشین حساب ساده و پیشرفته (مهندسی) تقسیم می شوند. ماشین حساب ها با باتری کار می کنند ولی مدل های خورشیدی آن نیز در بازار موجود است.

انواع ماشین حساب موجود در بازار

امروزه ماشین حساب های زیادی در بازار موجود می باشد که هرکدام برای امور مختلفی طراحی شده اند. رایج ترین مدل های ماشین حساب شامل انواع زیر می باشند.

ماشین حساب دیجیتالی یا کامپیوتری

این نوع ماشین حساب برای مصارف عمومی مناسب می باشد و بهترین گزینه برای اکثر کسب و کارها در بازار به حساب می آید. ماشین حساب کامپیوتری قابلیت انجام عملکردهای اصلی ریاضی را دارد و همچنین دارای کلیدهای خاصی مانند کلید های -/+، کلید backspace و ریشه مربع اعداد می باشد. انواعی از ماشین حساب کامپیوتری مجهز به کلیدهای دوصفر (00) و سه صفر (000) موجود می باشند که باعث افزایش سرعت روند محاسبات می شود.

کلید های قرار گرفته بر روی این نوع ماشین حساب از برجستگی و ابعاد نسبتا خوبی برخوردار هستند و همچین ویژگی آن را به یک ماشین حساب راحت تبدیل کرده است و کار با آن لذت بخش می باشد. ماشین حساب کامپیوتری از حافظه خوبی برخوردار است و این ویژگی امکان انجام محاسبات پیچیده و طولانی را فراهم می کند.

ماشین حساب پرینتر دار یا چاپگر

این مدل می تواند محاسبات انجام شده را بر روی کاغذ چاپ کند. ماشین حساب چاپگر برای فروشگاه ها، ادارات و مشاغلی که به نسخه چاپی محاسبات نیاز دارند ساخته شده است و مجهز به یک پرینتر می باشد که نتایج را بر روی کاغذ چاپ می کند.

ماشین حساب مهندسی

این دستگاه نوعی ماشین حساب پیشرفته است که قادر به انجام محاسبات دقیق مهندسی مانند مثلثات، لگاریتم و اعداد نمایی می باشد. این ماشین حساب برای دانشجویان رشته هایی مانند ریاضی و فیزیک و تمامی رشته های مهندسی کاربرد دارد و به خوبی پاسخ گو نیاز آن ها خواهد بود. ماشین حساب مهندسی برای حسابرسی های پیچیده اقتصادی و مالی نیز به خوبی کاربرد دارد.

خرید ماشین حساب

برای انتخاب ماشین حساب علاوه بر کاربری شما، توجه به اندازه و وزن آن اهمیت دارد. ماشین حساب یک وسیله ی قابل حمل و پراستفاده در مشاغل و مکان های مختلف است و به همین منظور باید علاوه بر توان حسابگری بالا، ابعادی جمع و جور و وزنی سبک داشته باشد.ماشین حساب های استاندارد و راحت دارای فواصلی میلی متری بین کلیدها می باشند و این ویژگی باعث می شود تا در حین محاسبات، انگشتان دست به اشتباه دکمه های دیگر را لمس نکنند.

توجه به سرعت و حافظه ماشین حساب خیلی مهم است. سرعت عملکرد ماشین حساب باید بالا باشد تا بتواند در کوتاه ترین زمان به محاسبات طولانی و پیچیده جواب دهد. حافظه ی ماشین حساب هم به اندازه سرعت آن حائز اهمیت است زیرا اغلب کاربران احتیاج دارند تا با ثبت کردن محاسبات خود، در هنگام لزوم به آن ها رجوع کنند.

بهترین قیمت ماشین حساب

توان محاسباتی ماشین حساب بیشتر از هر چیزی بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد مثلا ماشین حساب های پیشرفته و مهندسی نسبت به مدل های ساده از قیمت بیشتری برخوردارند. مدل هایی که توانایی رسم نمودار دارند، دارای نمایشگرهای دیجیتالی می باشند که باعث افزایش قیمت آن ها می شود. در فروشگاه اینترنتی تکنوسان امکان خرید ماشین حساب ارزان با مدل های مختلف و برندهای معتبر نظیر ماشین حساب کاسیو، شارپ و دیگر برندها وجود دارد که جهت اطلاع از مشخصات فنی می توانید به صفحه آن مراجعه کنید.