هدست و هدفون گیمینگ

در دنیای امروز، بازی های کنسول و کامپیوتری برای خیلی از افراد دیگر فراتر از صرفا تفریح و وقت پر کردن است. بازی کردن برای گیمرها از معدود دلخوشی های زندگی و در برخی موارد تبدیل به شغل اصلی و منبع درآمد این افراد شده است. فرض کنید در یک مسابقه حیثیتی و در آخرین راند مسابقه، تنها به خاطر چند صدم ثانیه حریف شما را شکست بدهد یا بعد از چند ساعت بازی مداوم، بدن شما خسته و کوفته باشد. بعد از تجربه این موارد است که پی به ارزش بالای تجهیزات گیمینگ برای یک گیمر پی می برید. استفاده از موس و کیبورد گیمینگ سرعت شما را بالا می برد اما شاید صدای شفاف 360 درجه و با تفکیک هدست و هدفون گیمینگ یکی از ملزومات بازی های اکشن باشد. شاید دشمنی از پشت به شما در حال نزدیک شدن باشد!

انواع مختلفی از هدست گیمینگ در بازار وجود دارد که برخی تنها ظاهر گیمینگ دارند، برخی قابل قبول و محصولات برندهای مطرحی چون لاجیتک و Razer با توجه به شرایط دلاری و واردات فعلی، قیمت خیلی بالایی دارند. پس برای خرید هدفون گیمینگ در ابتدا باید بودجه و انتظاراتمان را مشخص کنیم و سپس بر اساس این دو فاکتور، بهترین هدست گیمینگ مناسب خود را خریداری کنیم

بهترین هدفون گیمینگ

اگر منابع مالی ما محدودیتی نداشت صحبت از خرید هدفون های گیمینگ غیر از برندهای اول بازی دنیا، کاری اشتباه بود اما از آنجایی که ما در واقعیت زندگی می کنیم و نه رویا و خیال، پس باید به اندازه بودجه و قیمت پرداختی خودمان انتظار داشته باشیم.

برای خرید بهترین هدفون گیمینگ باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

برند و شرکت سازنده

کیفیت صدا (آمپدانس، حساسیت و …)

نحوه اتصال که چون اکثر هدفون های گیمینگ سیمی هستند طول و جنس کابل و نوع سوکت ها هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

نوع گوشی هدفون و آکوستیک که باعث می شود صداهای محیطی مزاحم شما نباشد و در استفاده طولانی مدت گوش شما خسته نشود.

ظاهر و جنس بدنه. شاید مهم تر از کیفیت صدای خروجی، جلوه یک هدفون گیمینگ برای اکثر افراد و به خصوص استریمر ها باشد. به همین دلیل خیلی از شرکت ها تمرکز اصلی خود را در طراحی بدنه و اضافه کردن چراغ های رنگی برای زیباتر کردن بدنه هدفون، معطوف کرده اند. یا در بعضی مدل ها نرم افزارهای اختصاصی برای شخصی سازی هدفون.

وجود میکروفن و نوع قرارگیری بر روی بدنه هدست گیمینگ و کیفیت صدای خارجی که برای بازی های تیمی بسیار مورد توجه باید قرار بگیرد.

قابلیت های نرم افزاری مثل صدای ساراند و 7.1 کاناله که باعث می شود موقعیت دقیق تری از صدای دریافتی را حس کنید و در محیط بازی غرق شوید!

اگر بخواهیم در انتها جمع بندی هم داشته باشیم. هدفون های گیمینگ به سه دسته تقسیم می شوند. هدفون های که تنها ظاهر زیبایی دارند و هیچ تفاوت خاصی با هدفون های معمولی به جز در ظاهر ندارند و قیمت ارزاتن و مناسبی دارند. هدست های گیمینگ میان رده که کیفیت بالاتری از هدفون های معمولی دارند و بعضی قابلیت ها را علاوه بر ظاهر زیبا در اختیار شما قرار می دهند. این هدفون ها قیمت معقول و مناسبی دارند و پر فروش هستند. و در نهایت هدفون گیمینگ برند که قابلیت های متمایز و صد البته قیمت بالایی هم دارد.