محافظ و گلس گوشی Sony

سونی از نخستین کمپانی هایی بود که گوشی های خود را در برابر آب مقاوم ساخت و صفحه نمایش گوشی های خود را نیز طوری طراحی کرد که در برابر ضربه ، خط و خش و … مقاوم باشد و آسیب نبیند.

با وجود این ، رفته رفته حضور این کمپانی به عنوان یک رقیب که تولید سری گوشی های مطرح Xperia را در کارنامه دارد ، کم رنگ شد. اما همچنان گوشی های سونی طرفداران خاص خود را دارد و تولید لوازم جانبی آن هم ادامه دارد.

از بهترین و ابتدایی ترین راه ها برای محافظت بهتر از گوشی های سونی و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها ، استفاده از محافظ و قاب است چراکه همیشه احتمال افتادن گوشی از دست و یا برخورد آن با اشیای تیز وجود دارد.

استفاده از محافظ و گلس گوشی سونی مانع از ایجاد هر گونه خط و خش بر روی صفحه نمایش اصلی گوشی می شود. این گلس ها بی رنگ هستند و بطور کامل صفحه نمایش و صفحه رویی تلفن همراه را می پوشانند.

نمایشگرهای اغلب گوشی های سونی ، خود در برابر خط و خش مقاوم هستند اما نمی توان گفت که کاملاً ضد خش و یا ضد ضربه اند ؛ بنابراین گلس و محافظ صفحه نمایش از آسیب هایی که مستقیماً به تلفن همراه وارد می شود جلوگیری می کنند.

برای محافظت بیشتر و پوشش بدنه نیز استفاده قاب و کاورهای محافظ گوشی سونی به شدت توصیه می شود تا احتمال بروز آسیب به بدنه را به حداقل برساند.