دسته بازی کامپیوتر و لپ تاپ

تمام بازی های کامپیوتری با موس و کیبورد اجرا می شوند، اما لذت انجام بعضی از بازی ها تنها با دسته بازی تکمیل می شود. در واقع دسته ها کنترلرهای بازی هستند که فرمان های شخص گیمر را به کامپیوتر منتقل می کنند. این دسته بازی ها از تعدادی دکمه تشکیل شده اند که با توجه به نوع دسته متفاوت است.

انواع دسته بازی کامپیوتر

طبقه بندی های زیادی برای دسته بندی این دسته کالایی وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم :

 • دسته بندی بر اساس تعداد
 • دسته بازی تک : همانطور که از نام آن پیداست به صورت تکی ارائه می شود.
 • دسته بازی دوبل : این مدل هم به صورت دوتایی ارائه می شود که در مدل های با سیم از یک سیم برای انتقال فرمان هر دو دسته استفاده می شود.
 • دسته بندی بر اساس لرزش
 • دسته بازی ساده : که لرزشی در آن وجود ندارد.
 • دسته بازی شوکدار : دو موتور ویبراتور در دو پایه دسته تعبیه شده است که در هنگام بازی با لرزش احساس واقعی تر و هیجان انگیزی را برای شما ایجاد می کند.
 • دسته بندی بر اساس نحوه اتصال
 • دسته بازی سیمی : از طریق سیم و پورت usb به سیستم متصل شده و محدودیت مسافتی برای کاربر دارد. چرا که طول سیم این دسته ها معمولا 1.5 تا 1.8 متر است.
 • دسته بازی بی سیم : یا همان دسته بازی های بلوتوثی که توسط دانگل به سیستم متصل شده و محدوده ای در حد چند متر را با توجه به نسخه بلوتوث به کار رفته در دسته بازی پشتیبانی می کند. این دسته ها با باتری کار می کنند.

ویژگی های دسته بازی

 1. ویژگی plug & play که سبب می شود با اتصال پورت usb به سیستم به صورت خودکار شناسایی شده و دیگر نیازی به نصب و شناساندن درایور سخت افزار دسته بازی توسط سی دی نباشد.
 2. تعداد دکمه های دسته بازی حداقل 14 دکمه می باشد. در دسته بازی فانتزی تعداد بیشتری مثلا تا 19 دکمه برای شخصی سازی و همچنین آنالوگ به کار رفته است.
 3. دسته هایی که از ارگونومی بهتری برخوردارند، کمتر دست کاربر را در طول بازی خسته می کنند.

راهنمای خرید دسته بازی کامپیوتر

 1. با توجه به اینکه دسته های دوبل با یک کابل به سیستم متصل می شوند و در صورت خرابی کابل، هر دو دسته از کار می افتند، بهتر است برای خرید 2 عدد دسته از 2 دسته تکی استفاده نمایید . ذکر این نکته حائز اهمیت است که قیمت 2 عدد دسته تکی از یک عدد دسته دوبل کمی بالاتر است.
 2. حتما در هنگام خرید به برند و گارانتی دسته بازی توجه نمایید، معمولا گارانتی دسته ها به این صورت است که در صورت عدم آسیب فیزیکی دسته را به راحتی تعمیر یا در بیشتر مواقع تعویض می کنند.
 3. در صورت تمایل به خرید دسته سیمی حتما طول سیم آن را در نظر بگیرید تا در هنگام بازی محدودیت مسافتی نداشته باشید.
 4. در هنگام خرید دسته های بی سیم و بلوتوثی به ظرفیت باتری دسته توجه نمایید تا میزان شارژ دهی آن به نحوی باشد که پاسخگوی نیاز شما باشد.
 5. جنس بدنه دسته نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب دسته است، دسته های صاف و صیقلی در اثر عرق کردن دست سر می خورند و تمرکز شما را در هنگام بازی از بین می برند.

قیمت دسته بازی کامپیوتر

قابلیت هایی نظیر وجود شوک، اتصال بی سیم و طرح های فانتزی یا اتصال همزمان دسته بازی به کنسول و کامپیوتر تاثیر مستقیمی در قیمت این دسته بازی ها دارند. از این گذشته برند و نوع ضمانت شرکت سازنده نیز در این ماجرا بی تاثیر نیستند. برندهای زیادی تولید کننده دسته بازی در ایران می باشند که از به نام ترین آن ها می توان به برند های تسکو، ایکس پی، پاناتک و اکسل اشاره کرد.

در لیست بالای صفحه قیمت دسته بازی کامپیوتر و لپ تاپ به صورت روزانه به روز شده و در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.