ریموت کنترل

یکی از پر مصرف ترین انواع لوازم جانبی که برای اجرای یک فرمان از دور مورد استفاده قرار می گیرد، ریموت کنترل می باشد. شاید یک وسیله مصرفی مثل تلویزیون یا کولر گازی برای چندین سال کار کند ولی مطمئنا در طول این مدت کنترل آن چندین بار خراب می شود یا بر اثر ضربه می شکند، از این رو همواره به خرید کنترل جدید نیاز خواهید داشت.

کنترل ها معمولا از دو یا چند باطری نیم قلمی (AAA) یا قلمی (AA) به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. آن ها از جنس پلاستیک مقاوم ساخته شده و برد مشخصی دارند. همچنین روش انتقال دیتا در کنترل ها ازطریق سیگنال های فروسرخ و در موارد اندکی سیگنال های رادیویی انجام می شود.

انواع ریموت کنترل

دسته بندی های زیادی برای ریموت کنترل ها وجود دارد که می توان آن را به انواع ساده، هوشمند، مانیتوردار و … تقسیم کرد. کنترل های ساده شامل تعدادی دکمه می باشند که هر کدام فقط و فقط یک وظیفه را انجام می دهند، کنترل گیرنده دیجیتال از این مدل می باشد. کنترل های هوشمند برای تلویزیون های هوشمند که از تعداد کمی دکمه و یک ماوس (JoyStick) تشکیل شده اند و بازه زیادی از فرمان ها را انجام می دهند. کنترل های مانیتوردار یا صفحه نمایش دار مانند کنترل کولر گازی که یک نمایشگر برای نشان دادن عدد دمای محیط یا شدت دور فن بر روی آن وجود دارد.

فروشگاه اینترنتی تکنوسان برای راحتی خرید شما عزیزان دسته بندی های کلی تری را در بالای صفحه ارائه کرده است که در ادامه به توضیح مختصر آن ها می پردازیم:

کنترل تلویزیون

در این دسته بندی کنترل انواع تلویزیون شامل کنترل تلویزیون هوشمند سامسونگ، کنترل تلویزیون ال جی، کنترل همه کاره تلویزیون  و … ارائه شده است.

کنترل گیرنده دیجیتال (ستاپ باکس)

در این دسته بندی کنترل انواع گیرنده دیجیتال شامل کنترل گیرنده دیجیتال ایکس ویژن، دنا الکتریک، مارشال، مکسیدر و … ارائه شده است.

کنترل پخش کننده (پلیر)

در این دسته بندی کنترل انواع دستگاه DVD، کنترل پخش ماشین، کنترل اف ام پلیر، کنترل سینما خانگی، کنترل اسپیکر، کنترل پروژکتور و … ارائه شده است.

کنترل کولر و تهویه هوا

در این دسته بندی کنترل انواع کولر گازی، کنترل کولر همه کاره، کنترل کولر ال جی، کنترل کولر جنرال و … ارائه شده است.

کنترل همه کاره و هوشمند

در این دسته بندی انواع کنترل همه کاره، ریموت هوشمند، ریموت هوشمند لمسی و ریموت بی سیم هوشمند ارائه شده است.

خرید کنترل تلویزیون

برای خرید کنترل تلویزیون کافی است مدل آن را در بین کنترل های ارائه شده در این صفحه پیدا کرده و یا اگر کنترل شما مفقود شده و شکل ظاهری آن را به یاد ندارید به پشتیبانی آنلاین تکنوسان مدل دستگاه خود را اعلام کنید تا همکاران ما در بخش فروش شما را راهنمایی کنند. دقت بفرمایید که در برخی از برندها کنترل ها با مدل های متفاوت کارایی یکسانی داشته و شاید فقط اندازه و جای دکمه های روی مدل های مختلف متفاوت باشد، از این رو اگر دقیقا کنترل دستگاه خود را پیدا نکردید نگران نباشید، چرا که کنترل های مشابه آن هم با دستگاه شما کار می کنند.