دوربین عکاسی و لوازم جانبی آن

شاید فکر کنید با وجود دوربین های باکیفیت به کار رفته بر روی نسل جدید اسمارت فون ها دیگر کمتر کسی به فکر استفاده از دوربین عکاسی باشد، اما این تفکر اشتباهی است. چرا که دانشجویان رشته عکاسی و فیلمبرداری و یا همه اشخاصی که می خواهند به صورت حرفه ای عکاسی کنند، به خرید دوربین عکاسی و لوازم جانبی آن نیاز دارند.

لیست قیمت و خرید دوربین عکاسی

وجود 3 برند اصلی کانن، نیکون و سونی در زمینه طراحی و تولید دوربین عکاسی کمی انتخاب را راحت تر کرده ولی در عوض تنوع بالای همین 3 برند باعث سردرگمی کاربران برای خرید بهترین دوربین عکاسی می شود. برای انتخاب دقیق تر می توانید با مراجعه به بخش زیر محصولات صفحه خرید دوربین عکاسی تکنوسان و مطالعه راهنمای خرید آن، یکی از محصولات ارائه شده در بالای صفحه مذکور را انتخاب نمایید.

خرید لوازم جانبی دوربین عکاسی و فیلمبرداری

برای بهره وری و استفاده کامل از امکانات و قابلیت های یک دوربین عکاسی نیاز به لوازم جانبی می باشد که در کنار دوربین ارائه می شود. در ادامه به برخی از این لوازم جانبی اشاره می کنیم.

  • میکروفون :

برای ضبط بهتر و شفاف تر صدا از میکروفون یقه ای یا میکروفون رومیزی استفاده می شود. بیشترین کاربرد میکروفن های یقه ای برای ایفلوئنسری و در واقع ضبط ویدئوهای فضای مجازی می باشد، این در حالی است که از میکروفن های رومیزی بیشتر در کنفرانس ها استفاده می شود.

  • سه پایه دوربین :

یکی از مهم ترین لوازم های جانبی دوربین که برای عکاسی و فیلمبرداری طولانی مدت توصیه شده و مانع از ایجاد خستگی و لرزش دست کاربر می شود. قابلیت های موجود در سه پایه ها این امکان را به کاربر می دهد تا به راحتی و توسط اهرم های موجود بر روی سه پایه، کنترل دوربین را در دست گرفته و به آسانی از زوایا فیلمبرداری کند.

  • لنز دوربین :

این قطعات آمده اند تا با نصب بر روی انواع دوربین های عکاسی و فیلمبرداری امکانات خارق العاده ای را برای شما به ارمغان آورند. انواع لنز ماکرو، تله، زوم و واید برای ثبت تصاویر حرفه ای از سوژه های مختلف به کار می روند.

  • رینگ لایت :

این ابزار بیشتر برای از بین بردن سایه ها در عکاسی ماکرو کاربرد دارد. یک حلقه نوری بوده که دور تا دور لنز دوربین قرار گرفته و نور یکنواختی را ارائه می کند. البته مدل های پایه دار آن نیز برای تغییر دمای نور استفاده می شود.

برای راحتی شما عزیزان جهت مقایسه و خرید لوازم جانبی دوربین همکاران ما در فروشگاه اینترنتی تکنوسان هریک از این دسته بندی ها را در یک صفحه مجزا ارائه نموده اند که می توانید با مراجعه به آن و انتخاب هر کدام نسبت به خرید آن اقدام نمایید.