فکس و تلفن ویپ و سانترال

این وسیله امکان ارسال و دریافت نامه های اداری با استفاده از خطوط تلفن را فراهم می کند. نحوه ی کار دستگاه فکس به این صورت است که اطلاعات نوشته شده بر روی کاغذ را به کدهای مناسبی برای ارسال در خطوط تلفن تبدیل می کند و دستگاه دیگری این سیگنال های حاوی اطلاعات را دریافت می کند. بیشترین کاربرد فکس در گذشته و برای ارسال سریع تصویر مدارک و نامه ها در بین شرکت ها بود.

فکس دیجیتال (ویپ)

روش های جدید فکس به نام فکس دیجیتال تبدیل به جایگزین مناسبی برای فکس های قدیمی شده است. اگر در شرکت یا سازمان خود از ویپ یا همان سیستم تلفنی تحت شبکه بهره می برید، می توانید از فکس دیجیتال در بستر سیستم های تلفنی ویپ استفاده کنید.

انواع دستگاه فکس اداری

دستگاه های فکس اداری انواع مختلفی دارند که در زیر آن ها را بررسی می کنیم.

 فکس حرا‎رتی

در شرکت های کوچک تر که نامه های دریافتی و ارسالی کم تری دارند بهتر است از دستگاه فکس حرارتی استفاده شود زیرا این دستگاه از قیمت کمتری نسبت به سایر مدل ها برخوردار بوده و در عوض دارای سرعت کمتری نسبت به مدل های دیگر است و اغلب در مشاغلی که تعداد فکس زیادی ندارند و فقط برای یک نفر مثلا منشی یک اداره استفاده می شود.

فکس کاربنی

فکس کاربنی سرعت بیشتری نسبت به فکس حرارتی دارد و برای شرکت های متوسط گزینه ی مناسب تری است.

فکس لیزری

در شرکت های بزرگ که چندین نفر از دستگاه فکس به صورت متوالی استفاده می کنند بهتر است از نوع لیزری استفاده شود که از سرعت بالایی برخوردار می باشد. طبیعتا بهای این کالا نسبت به سایر مدل ها بالاتر است.

قیمت و خرید دستگاه فکس رومیزی اداری

عواملی که بر روی قیمت دستگاه فکس تاثیر دارد شامل برند، نوع دستگاه، سرعت ارسال و دریافت، تعداد پورت های اتصال، تعداد لاین های ورودی خط تلفن، مخزن کاغذ و … می باشد. هنگام خرید فکس به نکاتی مانند کیفیت چاپ، سرعت مودم دستگاه، پودر مورد استفاده و کارتریج دستگاه دقت کنید. پاناسونیک یکی از برند های متخصص و معتبر در عرصه ی لوازم مخابراتی می باشد و فکس پاناسونیک از قابلیت های اجرایی بالا و قیمت مناسبی برخوردار است.

مرکز تلفن سانترال

دستگاه سانترال یا مرکز تلفن به عنوان هسته ی اصلی یک شبکه ی سانترال عمل می کند. نحوه ی کار این دستگاه به این گونه است که مجموعه ای از چند خط تلفن شهری وارد این دستگاه شده و در قسمت خروجی دستگاه این خطوط به داخلی های مورد نیاز برای کارمندان و سایر بخش ها تبدیل می شوند. از پاناسونیک به عنوان قوی ترین شرکت در زمینه ی تولید دستگاه سانترال نام برده می شود که مرکز تلفن سانترال پاناسونیک به دو دسته ی زیر تقسیم می شود :

سانترال پر ظرفیت

این نوع دستگاه برای ادارات و شرکت های بزرگ استفاده می شود و سری های TDA، TDE و NS از بهترین سانترال های پرظرفیت به حساب می آیند.

سانترال کم ظرفیت

مرکز تلفن کم ظرفیت برای مجموعه های کاری کوچک و سازمان های متوسط مناسب است و به عنوان مثال می توان به مدل های سری TES پاناسونیک اشاره کرد.

خرید دستگاه سانترال پاناسونیک چه مزیت هایی دارد؟

  • پشتیبانی یک اپراتور از چند خط شهری را ممکن می کند.
  • امکان استفاده از اپراتور گویا را فراهم می کند.
  • دارای قفل الکترونیکی خطوط داخلی می باشد.
  • کاهش هزینه ها به وسیله ی مدیریت تماس ها و برقراری تماس های رایگان داخلی، از ویژگی های مثبت مرکز تلفن سانترال به شمار می رود.

تلفن سانترال رومیزی شرکتی

سیستم سانترال مانند یک شبکه ی ارتباطی کوچک عمل می کند و به مجموعه خطوط تلفن یک سازمان یا شرکت نظم می بخشد. تلفن های سانترال قابلیت پشتیبانی از سیستم شبکه ی سانترال را دارند و همچنین از امکانات بیشتری نسبت به تلفن های معمولی برخوردار می باشند. سیستم سانترال امکان برقراری تماس داخلی سریع و رایگان بین افراد مختلف یک سازمان و یا انتقال تماس های دریافتی به کاربران دیگر را فراهم می کند.

انواع تلفن سانترال اداری

تلفن های سانترال رومیزی نیز مانند سایر تلفن ها انواع مختلفی دارند که شناخت آن ها موجب می شود بتوانید گزینه مناسب را به سادگی بیابید. در زیر انواع این محصولات را معرفی و بررسی می کنیم.

تلفن سانترال هایبرید

تلفن هایبرید با استفاده از دو رشته سیم به دستگاه سانترال متصل می شود که یکی از آن ها برای ارسال صدا و دیگری برای انتقال دیتا می باشد.

تلفن سانترال دیجیتال

این تلفن شباهت زیادی به تلفن های هایبرید دارد و تنها تفاوت آن ها در نحوه ی اتصال به دستگاه سانترال می باشد. تلفن دیجیتال با استفاده از یک رشته سیم به باکس سانترال وصل می شود.

قیمت تلفن سانترال پاناسونیک

شرکت پاناسونیک به عنوان یک تولید کننده ی متخصص در حوزه ی وسایل مخابراتی توانسته است بخش عظیمی از بازار فروش تلفن های سانترال را به خود اختصاص دهد. تلفن های پاناسونیک جز پرفروش ترین و پرطرفدارترین برندهای تلفن سانترال در بازار می باشند که محصولات آن شامل تلفن هایی با قیمت مناسب تا گران ترین مدل ها در بازار نیز می شود. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تکنوسان می توانید از مدل های مختلف تلفن سانترال تحت شبکه به همراه جزییات هر محصول، اطلاعات مناسبی کسب کرده و اقدام به خرید بهترین تلفن سانترال نمایید.