لوازم جانبی فکس

دستگاه فکس با مجموعه ای از قطعات متحرک ساخته شده است که به مرور زمان و بعد از استفاده های طولانی این لوازم دچار فرسودگی و آسیب می شوند که تعویض این قطعات اغلب به صرفه تر از تعمیر آن ها می باشد. از برخی وسایل مهم و مصرفی در دستگاه فکس می توان به کارتریج، درام، تونر و کاغذ رول فکس اشاره کرد.

در زمینه ی تولید وسایل مخابراتی بخصوص دستگاه فکس، برند پاناسونیک (Panasonic) نسبت به سایر شرکت های تولید کننده ی این لوازم پیشتاز است و سهم بزرگی در بازار فروش این محصولات و لوازم جانبی آن ها دارد.

کارتریج فکس پاناسونیک

از کارتریج به عنوان منبع تونر در دستگاه فکس استفاده می شود و نقش مهمی در فرآیند چاپ ایفا می کند. این قطعه به دو دسته ی کلی جوهر افشان و تونری تقسیم می شود که کارتریج به کار رفته در دستگاه فکس از نوع تونری می باشد. تونر پودری است که به عنوان جوهر در دستگاه فکس مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از عواملی که می تواند به کارتریج آسیب بزند، نامرغوب بودن تونر استفاده شده در آن است. جهت خرید کارتریج فکس پاناسونیک شرکتی و اطلاع از جزییات کالا به فروشگاه تکنوسان مراجعه نمایید.

درام فکس پاناسونیک

درام یک میله ی باریک از جنس فلز می باشد که به صورت جداگانه در کارتریج قرار می گیرد و یکی از مهم ترین قطعات در صنعت چاپ به شمار می رود. در حقیقت درام اصلی ترین قطعه ی داخلی کارتریج به حساب می آید.

وظیفه ی درام این است که تونر داخل کارتریج را جذب کند و سپس آن را بر روی کاغذ بغلتاند. از آن جا که درام جدا از کارتریج است تعویض آن ها نیز جداگانه انجام می شود و ممکن است ایراداتی که در کارتریج به وجود می آید، با تعویض درام برطرف شود.

درام قطعه ای است که از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و ایجاد هر گونه خراش و آسیبی در آن می تواند به طور کامل عملیات چاپ را مختل کند. مثلا استفاده از کاغذ های منگنه دار و برچسب دار یا کاغذ های چاپ شده، باعث ایجاد خط و خش بر روی بدنه ی درام می شوند که در آن صورت کلمات به طور ناقص بر روی کاغذ چاپ می شوند.

تعمیر درام یه کار تخصصی است و ممکن است هزینه های نامعلومی را نیز به همراه داشته باشد در نتیجه بهترین گزینه برای برطرف کردن این مشکل تعویض آن و خرید یک درام فکس جدید است. پاناسونیک به صورت جداگانه درام کارتریج مخصوص دستگاه فکس خود را به بازار عرضه می کند که جهت خرید درام فکس پاناسونیک و اطلاع از جزییات آن می توانید به صفحه ی آن در تکنوسان مراجعه نمایید.

کاغذ رول فکس پاناسونیک کاربنی و حرارتی

دستگاه فکس نیاز به یک سری اقلام مصرفی دارد که یکی از آن ها رول کاغذ می باشد. این کاغذ ها مخصوص استفاده ی دستگاه فکس ساخته می شوند که دارای سه نوع کاربنی، لیزری و حرارتی می باشند. هر کدام از این رول های کاغذ برای دستگاه  مخصوص خود کاربرد دارند مثلا رول کاربنی برای دستگاه فکس لیزری قابل استفاده نمی باشد.

در دستگاه فکس حرارتی برای چاپ اطلاعات از کاغذ های حساس به حرارت با نام رول فکس حرارتی استفاده می شود که بیشتر در اموری مانند چاپ فیش خرید و رسید کالا در فروشگاه ها کاربرد دارد. خرید کاغذ رول فکس پاناسونیک کاربنی از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است چون در بسته هایی حاوی دو رول کاغذ به بازار عرضه می شوند که هر رول قابلیت چاپ بر روی حدود 250 برگه A4 را دارد.