آداپتور مانیتور

بیشتر لوازم الکترونیکی با برق شهری کار می کنند. برق شهری ولتاژ و توان معین و نسبتا بالایی دارد که برای بعضی لوازم الکترونیکی قابل استفاده نیست. همچنین هر کدام از دستگاه های الکترونیکی با جریان ورودی و ولتاژ خاصی کار می کنند که ممکن است با ولتاژ برق شهری تفاوت داشته باشد. این تفاوت ولتاژ می تواند به دستگاه آسیب بزند یا موجب سوختن آن شود. در نتیجه برای استفاده از دستگاه های الکترونیکی به یک تبدیل کننده ی برق نیاز است تا ایمنی دستگاه را تامین کند. آداپتور یک منبع تغذیه و تبدیل کننده ی جریان الکتریکی است که با پایین آوردن ولتاژ و جریان برق شهری، آن را برای دستگاه های الکترونیکی بی خطر و قابل استفاده می کند.

برای تمام دستگاه هایی که منبع تغذیه مستقل داخلی ندارند مانند مانیتور باید از آداپتور جداگانه ی اکسترنال (بیرونی) استفاده کرد.

همانطور که در بالا هم توضیح داده شد آداپتور مانیتور هم یک مبدل ولتاژ و شدت جریان برق شهری متناسب با نیاز مانیتورها می باشد.

راهنمای خرید آداپتور مانیتور

چند نکته ی مهم که هنگام خرید آداپتور نمایشگر حتما باید به آن توجه کنید :

  • برای خرید آداپتور، مدل مانیتور را در نظر بگیرید. تفاوت برند آداپتور با مانیتور مشکلی ایجاد نمی کند اما به پورت اتصال مانیتور توجه کنید که سر فیش آداپتور به آن متصل شود.
  • حتما بررسی کنید که ولتاژ و جریان ورودی مانیتور با جریان و ولتاژ تامین شده توسط آداپتور مطابقت داشته باشد. اگر ولتاژ خروجی آداپتور بیشتر باشد فشار بیشتری به مانیتور وارد می کند و موجب خرابی و سوختگی آن می شود.
  • حتما به اصل بودن آداپتور و معتبر بودن برند آن توجه کنید. مدل هایی که اورجینال نیستند از نظر شکل و ظاهر بسیار شبیه آداپتورهای اصل می باشند. داشتن گارانتی برای آداپتور مهم است و اکثر شرکت های معروف و معتبر گارانتی کالا دارند.
  • به گرمایی که آداپتور تولید می کند توجه کنید. نوسانات برق شهری باعث داغ شدن آداپتور می شود. یکی از مشکلات جدی آداپتورها داغ شدن آن ها بعد از استفاده طولانی است. داغ کردن آداپتور از مشکلاتی است که باعث خرابی و کاهش عملکرد آن می شود.

قیمت آداپتور مانیتور

آداپتورهای مانیتور تکنولوژی پیچیده و گران قیمتی ندارند. وظیفه ی آن ها فقط دریافت برق شهری با ولتاژ و جریان بالا و تبدیل آن به جریان و ولتاژ پایین تر و مناسب برای مانیتور است. در نتیجه تفاوت قیمت چندانی ندارند و قیمت ارزانی دارند. در لیست بالا قیمت درج شده، برای خرید تکی آداپتور مانیتور بوده و برای مشاهده قیمت های عمده کافی است تا با ثبت نام و ورود به عنوان همکار نسبت به خرید آداپتور مانیتور کامپیوتر با قیمت عمده اقدام نمایید.

بهترین شارژر مانیتور

برند های آداپتور مانیتور اکثرا برند های بزرگ و معروف تولید کننده لوازم الکترونیکی و به خصوص مانیتور مانند ایسوس ( ASUS )، سامسونگ ( SAMSUNG)، ال جی ( LG )، ایسر( ACER )، لنوو ( LENOVO ) و دل ( DELL ) می باشند. لیست پرفروش ترین و پرطرفدارترین آداپتور های مانیتور به صورت زیر است.

  • آداپتور مانیتور سامسونگ 12 ولت
  • آداپتور مانیتور سامسونگ 14 ولت 2.1 آمپر
  • آداپتور مانیتور سامسونگ 14 ولت 1.7 آمپر
  • آداپتور مانیتور ال جی 12 ولت 2 آمپر
  • آداپتور مانیتور ایسوس