دزدگیر و لوازم جانبی

امروزه در اکثر محیط های ساختمانی اعم از اداری و خانگی برای برقراری امنیت در ساعات خلوت و غیرکاری، از دزدگیر استفاده می شود. امکانات و قابلیت های یک دزدگیر تعیین کننده سطح امنیت آن می باشد و بدیهی است که هر چقدر امنیت یک مکان با اهمیت تر باشد، باید دزدگیر قوی تری برای آن نصب کنید. البته برای برقراری امنیت کامل پیشنهاد می شود از دوربین مداربسته نیز به همراه سیستم های حفاظتی استفاده شود.

انواع تلفن کننده دزدگیر

اولین چیزی که هنگام وقوع حادثه اولویت دارد، تماس با پلیس یا مالک ساختمان می باشد. به همین منظور در دزدگیر اماکن از سیستم تلفن کننده استفاده می شود که می تواند چند شماره تماس را ذخیره کند و در مواقع خطر به صورت خودکار با آن ها تماس بگیرد. سیستم تلفن کننده دزدگیر خانه یا مغازه با توجه به تعداد شماره هایی که ثبت می کند، به انواع 4 حافظه ای، 8 حافظه ای و 16 حافظه ای تقسیم می شود. به طور کلی تلفن کننده ها در دو نوع تلفن کننده سیم کارتی و تلفن کننده ثابت موجود می باشند.

تلفن کننده دزدگیر ثابت

این نوع تلفن کننده ها به خط ثابت تلفن وصل می شوند تا در صورت بروز خطر با شماره های ذخیره شده در آن تماس بگیرند. مدل های جدید قابلیت ضبط صدا و پخش آن به جای صدای هشدار را دارند. یکی از بزرگترین معایب آن توقف عملکرد تلفن کننده در صورت قطعی خط ثابت می باشد.

تلفن کننده دزدگیر سیم کارتی

به منظور حل مشکل از کارافتادگی سیستم تلفن کننده ثابت در هنگام خرابی خط تلفن، بهتر است از تلفن کننده سیم کارتی استفاده شود. این سیستم در کنار خط تلفن ثابت، قابلیت اتصال سیم کارت را نیز دارد و می تواند امکانات بیشتری برای دزدگیر به وجود آورد. در واقع کاربرد اصلی تلفن کننده سیم کارتی برقراری تماس با تلفن همراه کاربران، در هنگام سرقت می باشد و همچنین قابلیت کنترل از راه دور را به سیستم دزدگیر اضافه می کند.

لوازم جانبی دزدگیر ساختمان

سیستم های حفاظتی از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که نقش مهمی در عملکرد کامل و بدون نقص آن ها ایفا می کنند. در ادامه به معرفی برخی لوازم جانبی مورد نیاز دزدگیر مغازه و محیط های باز می پردازیم.

آژیر اعلام سرقت

این وسیله جزیی از سیستم دزدگیر است که با ایجاد صداهای بلند و متناوب، اطرافیان را از وقوع حادثه با خبر می کند. از آژیر بیشتر در محیط های داخلی ساختمان استفاده می شود.

چشمی دزدگیر

برای کنترل ورود غیرمجاز در زمان فعال بودن سیستم حفاظتی، از چشمی دزدگیر استفاده می شود. نحوه عملکرد این دستگاه به میزان حساسیت آن بستگی دارد و می تواند با اعمال تنظیمات دقیق، کوچک ترین حرکات را تشخیص داده و سریع به تلفن همراه شخص یا سیستم اعلام خطر ارسال کند. نصب چشمی هم در محیط های عمومی و همچنین در فضاهای بسته ی ساختمانی امکان پذیر می باشد.

آژیر فلاشر

این دستگاه مدل پیشرفته تری از آژیر معمولی می باشد که علاوه بر ایجاد صدای بلند می تواند در محیط های پر سر و صدا و شلوغ، با چشمک زدن و تولید نور زیاد توجه دیگران را به محل حادثه جلب کند.

بلندگو اعلام سرقت

این بلندگو دارای قدرت صدای بالایی می باشد که برای فضاهای بازتر مانند پاساژ، پارکینگ و… مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت دزدگیر منزل ارزان

قیمت دزدگیر با سیم اغلب نسبت به مدل بی سیم ارزان تر است، اما چون نصب آن شامل هزینه های دیگری مانند خرید کابل، کابل کشی، ترانک و پنهان کردن کابل ها می شود، در نهایت قیمت دزدگیر بی سیم هم مقرون به صرفه می باشد. یعنی با وجود این که تجهیزات بی سیم به مراتب گران تر است ولی به دلیل نصب آسان، هزینه های جانبی کم تری دارد و در آخر با قیمت مناسب تری تمام می شود. انواع دزدگیر و تجهیزات جانبی آن در همین برگه از فروشگاه اینترنتی تکنوسان وجود دارد، شما عزیزان می توانید با مشاهده مشخصات هر کالا نسبت به خرید آن اقدام نمایید.