لوازم جانبی کامپیوتر
مودم و روتر

مودم و روتر ADSL

با اختراع تلفن و افزایش روز افزون سطح علوم این وسیله تفکر برای انتقال تصاویر همانند صدا نیز به وجود آمد و سپس تفکری مبنی بر انتقالات دیگر اطلاعات در ذهن ها شکل گرفت. همین موضوع سبب به وجود آمدن تکنولوژی های امروزی و مهمترین آن ها که یک عصر بزرگ به نام عصر ارتباطات را شکل داد شد و شبکه های اینترنت خلق گشت.

امروزه شما می توانید با هر نقطه ای ارتباط برقرار کنید، اطلاعات را ارسال کنید، هر انچه که می خواهید را جستو جو کنید و به راحتی پیدا کنید و تمامی این امکانات را در کنار قابلیت های بیشمار دیگر هدیه این تکنولوژی شگفت انگیز است.

مودم های ثابت نیز برای برقراری این ارتباط ساخته و طراحی شدند و قدرت و قابلیت های آن ها نیز روز به روز در حال افزایش است. شما می توانید با انواع مودم و روتر ADSL اینترنت را به صورت وایرلس یا اتصال با کابل های شبکه بین دستگاه ها با سرعت های مختلف تقسیم کنید.

مودم سیمکارتی

با توجه به نیاز بیش از حد جوامع امروز ما به اینترنت در هر نقطه ای و حتی در حال حرکت با سرعت بالا و سیگنال های قوی تر از تلفن های همراه برای اشتراک گذاری آن بین چند کاربر شرکت هایی ارائه دهنده سرویس های مخابرات و اینترنت در کنار شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه شروع به تولید انواع مودم سیمکارتی کردند.

مودم های سیم کارت خور می توانند اینترنت را با سرعت و سیگنال قوی تری نسبت به تلفن های همراه دریافت کنند و با توجه به اندازه کوچکی که دارند حمل آن ها نیز بسیار راحت می باشد و شما می توانید با تنظیمات که خودتان می خواهید اینترنت آن ها را بین دیگر دستگاه ها تقسیم کنید درست همانند یک مودم ثابت و خانگی که استفاده می کنید.

مودم همراه
switch-and-routers

سوییچ، روتر و اکسس پوینت

برای خیلی از ما اتفاق می افتد که بخواهیم از یک خروجی چند خروجی دیگر دریافت کنیم یا آنکه بخواهیم متراژ کابلی را افزایش دهیم یا درگاهی را به یک درگاه دیگر تغییر دهیم راه حل این کار استفاده از سوییچ، روتر و اکسس پوینت ها است.

شما می توانید با انواع سوییچ ها به راحتی انواع در گاه های تصویر، صدا، شبکه و … را به درگاه مورد نظر خود تبدیل کنید یا چند پورت از یک خروجی دریافت کنید. به وسیله روتر ها اینترنت خود را بین ده ها دستگاه با کمترین افت کیفیت بین تعداد بیشتری سیستم پخش کنید یا توسط اکسس پوینت ها برد اینترنت وایرلس خود را افزایش دهید، البته اکسس پوینت ها قابلیت ها دیگری نیز دارند.

کلینر

تمیز نگه داشتن وسایل الکترونیک یکی از مهمترین کار هایی است که می توانیم برای سالم و مرتب نگه داشتن آن ها انجام دهیم. برای تمیز کردن انواع کامپیوتر و لپ تاپ حتی لوازم جانبی آن ها مانند کیبورد، موس و اسپیکر از ابزار خاصی ترجیحا استفاده می کنیم که به آن ها آسیبی وارد نکند و بتواند این وسایل حساس را به طور کامل تمیز کند.

کلینر ها یکی از تولیداتی است که شما می توانید از آن برای تمیز کردن سیستم های الکترونیک حساس و حتی تلفن های هوشمند خود استفاده نمایید. در بسته بندی این محصولات یک مایع مخصوص و چند دستمال خاص برای استفاده های مختلف وجود دارد تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود از آن استفاده نمایید.

شبکه و تلفن

با اختراع تلفن و افزایش روز افزون سطح علوم این وسیله تفکر برای انتقال تصاویر همانند صدا نیز به وجود آمد و سپس تفکری مبنی بر انتقالات دیگر اطلاعات در ذهن ها شکل گرفت. همین موضوع سبب به وجود آمدن تکنولوژی های امروزی و مهمترین آن ها که یک عصر بزرگ به نام عصر ارتباطات را شکل داد شد و شبکه های اینترنت خلق گشت.

امروزه شما می توانید با هر نقطه ای ارتباط برقرار کنید، اطلاعات را ارسال کنید، هر انچه که می خواهید را جستو جو کنید و به راحتی پیدا کنید و تمامی این امکانات را در کنار قابلیت های بیشمار دیگر هدیه این تکنولوژی شگفت انگیز است.

کیف لپ تاپ

کیف لپ تاپ

لپ تاپ ها امروزه از کامپیوتر ها هم به علت داشتن قابلیت جابه جایی پر فروش تر شده اند و همین موضوع باعث شده است که تولید کنندگان توان و قدرت این سیستم های هوشمند را روز به روز قوی تر کنند ولی جابه جایی امن این سیستم ها مهمترین عاملی است که بعد از خرید آن ها مطرح می شود.

زیرا این تکنولوژی نیرومند دارای ظرافت فراوانی است و افتادن و برخورد به سطحی سخت می تواند آسیبات جدی به آن وارد کند.

شما می توانید با هزینه ای کم و خرید یک کیف لپ تاپ از این محصولات گران قیمت استفاده نمایید و از جابه جایی آن ها در کنار استفاده از این تکنولوژی فوق العاده لذت ببرید.

وب کم

وب کم و میکروفون

امروزه همه ما از ابزار های فراوانی برای برقراری ارتباط بین خودمون با هر کس دیگه ای در هر جای دنیا استفاده می کنیم ولی برای برقراری این ارتباط نیز به وسایلی نیاز داریم. در حالت عادی از تلفن های ثابت یا همراه و حتی در صورت نیاز از پست یا ایمیل استفاده می کنیم ولی گاهی به ارتباطی قوی تر و پیوسته نیاز داریم که برای این موضوع از کامیپوتر یا لپ تاپ ها استفاده می کنیم که سرعت پردازش و انتقال اطلاعات را افزایش داده و در نتیجه کیفیت بیشتری نیز در آن ها به وجود می آید. برای ارتباط در این دستگاه ها ما از ابزار ونرم افزار های مختلفی استفاده می کنیم که ساده ترین آن ها استفاده از وب کم و میکروفون برای ارتباطی بهتر است.

شرکت های زیادی نیز در این زمینه وارد بازار تولید شدند و همین موضوع باعث رقابت فراوان و تولید محصولاتی با کیفیت و کارایی بیشتر شد. البته در این بین محصولات بی کیفیت نیز وارد بازار شدند و همین موضوع شاید یکی از عوامل دلسردی مردم برای استفاده از این ابزار شد اما همچنان افراد زیادی از این تکنولوژی بهره می برند.

شارژر لپ تاپ

شارژر لپتاپ

لپ تاپ ها هم اکنون یکی از پر مصرف ترین دستگاه هایی است که در دنیا وجود دارد. این کالاهای شگفت انگیز توان جابه جایی کامپیوتر ها و استفاده از آن ها در هر مکانی را برای ما فراهم می سازد. شارژرهای این کامپیوتر های همراه نیز از مهمترین کالاهایی است که که در کنار تولید و پیشرفت روز افزون آن ها به در بازارهای کامپیوتر به فروش می رسد.

مشکل اصلی که در اکثر اوقات برای لوازم جانبی لپ تاپ ها به وجود می آید خرابی یا گم شدن باتری و شارژر آن هاست و در صورت اشتباه در تهیه این دو کالای ضروری نیز برای آن ها ممکن است آسیبات فراوانی به سیستم شما وارد شود. البته لپ تاپ ها می توانند بدون باتری و با اتصال مستقیم به برق توسط کابل شارژ خود نیز کار کنند.

سازندگان لپ تاپ ها نیز با تولید شارژر های مخصوص لپ تاپ های خود محصولات خود را پشتیبانی می کنند و شما باید شارژر مورد نیاز لپ تاپ خود را با توجه به نوع پورت و میزان ولتاژ و آمپر مصرفی اش تهیه کنید.

کول پد

کول پد

کول پد ، فن لپ تاپ یا پایه خنک کننده لپ تاپ محصولی کاربردی برای تمام کسانی است که از لپ تاپ به صورت مداوم استفاده می کنند.

کول پد با قرار گرفتن در زیر نوت بوک و لپ تاپ باعث ایجاد جریان گردش هوا شده و از گرمای ایجاد شده بر اثر کار مداوم با لپ تاپ می کاهد. جریان هوا و کاسته شدن از گرما باعث بهبود کارایی و بالارفتن عمر قطعات داخلی لپ تاپ می شود.

هم چنین در مدل هایی که دارای قابلیت تنظیم ارتفاع هستند، شما می توانید با قرار دادن لپ تاپ در زاویه مد نظر خود، در هنگام تایپ کردن و استفاده از لپ تاپ راحتی بیشتری داشته باشید و مچ دست شما در هنگام تایپ کردن در دراز مدت آسیب کمتری ببیند.

اگر شما هم روزانه بیش از چند ساعت از لپ تاپ استفاده می کنید خرید یک کول پد متناسب با نیازهاتان را حتما در لیست کالاهای ضروری که باید خریداری کنید ، یادداشت کنید!

دسته بازی کامپیوتر

فرقی نمی کنه شما خوره بازی باشید یا گاهی اوقات توی مهمانی چند دست فوتبال بازی کنید. داشتن یا نداشتن یک گیم پد مناسب تمایز بین لذت بردن یا خرد شدن اعصاب از درست کار نکردن دکمه ها را مشخص خواهد کرد. برای خرید دسته بازی باید بدانید چه مقدار می خواهید هزینه کنید. چون به قول معروف هر چه پول بدهید همان اندازه آش خواهید خورد.

اگر زیاد اهل بازی کردن نیستید ، شاید خرید دسته بازی کامپیوتری با قیمت مناسب انتخاب منطقی تری باشد. دسته های تسکو و فراسو از دسته های با قیمت متوسط هستند که با داشتن گارانتی تا چند مدتی خیال شما را از بابت خرید دسته راحتی می کنند. اگر مشکلی برای هزینه کردن ندارید، مشخصا دسته های لاجیتک و مایکروسافت خوش دست تر هستند. همچنین دسته های بی سیم خیال شما را از مشکل نزدیک سیستم نشستن و کشیده شدن کابل راحت خواهد کرد.

موس – Mouse

موس ( ماوس ) یکی از مهمترین لوازم جانبی کامپیوتر می باشد. حتی با فراگیرشدن صفحه های لمسی و وجود تاچ پد در لپ تاپ، از محبوبیت ماوس کاسته نشده و همچنان برای استفاده طولانی مدت از کامپیوتر، وجود ماوس الزامی است. ماوس های در حالت کلی به دو دسته سیم دار و بی سیم تقسیم می شوند. شما با توجه به کاربرد و نیاز خود می توانید ماوس مورد نظر خود را خریداری کنید.

اگر به دنبال خرید ماوس برای کاربردهای اداری و دم دستی هستید خرید موس ارزان انتخاب مناسبی خواهد بود. اگر از گره خوردن سیم و شلوغی میز کار خسته شده اید موس بی سیم چاره کار شماست. اگر ظاهر خاص ، ارگونومی و سرعت بالا مد نظر است ، ماوس گیمینگ انتخاب مناسبی خواهد بود.

کاربرد جدید ماوس استفاده در موبایل ، تبلت و تلویزیون های هوشمند است که برای این کار ماوسهای بلوتوث توصیه می شود. موسهای بی صدا یا سایلنت هم همانطور که از اسمش مشخص است در هنگام استفاده حداقل صدای ممکن را تولید می کند. همچنین در صورت نیاز برای استفاده بهتر در سطوح مختلف می توانید پد موس را نیز خریداری کنید.

کیبورد

یکی از پر استفاده ترین ابزاری که در دنیای امروز ما استفاده می شود کیبورد می باشد به طوری که در هر خانه با توجه به تعداد سیستم های کامپیوتری و لپ تاپ آن ممکن است از ۱ تا چند عدد کیبورد وجود داشته باشد و این موضوع در ادارات  تعداد بیشتری را طلب می کند.

این وسیله پر کاربرد باید دارای کیفیت مناسب، تعداد کلید مناسب به همراه قابلیت هایی همچون داشتن کلید های مولتی مدیا و توان تنظیم زاویه قرار گیری و نوع اتصال به دستگاه ( بی سیم یا باسیم) در کنار دیگر قابلیت ها باشد.

شرکت های زیاد به تولید این محصول پرداخته اند برای همین این کالای پر مصرف دارای کیفیت ها و قابلیت های متفاوتی است و در بازار طرح های فراوانی از آن وجود دارد. کیبورد ها از دو نظر تقسیم بندی می شوند که اول نوع اتصال و دوم کابرد آن است. در نوع اول اتصال کیبرد ها به دو دسته باسیم و بی سیم تقسیم می شوند و در نوع دوم بسته به نوع استفاده از آن برمیگردد که به کیبورد های گیمینگ، مولتی مدیا و ساده دسته بندی می شوند.

اسپیکر

اسپیکرها یکی از پر مصرف ترین کالاها در تمام جوامع به شمار می رود و شما برای شنیدن صدا از هر دستگاهی به یک اسپیکر نیاز دارید. اسپیکر ها مانند انواع هندزفری و هدفون، اسپیکرهای شارژی یا چند تکه، سینما های خانگی و بلند گوهایی که در هر نقطه ای وجود دارد و… می باشند.

به طور کل به تولید کنندگان صدایی که بتواند صدا را برای همه اجرا کند اسپیکر گفته می شود. اسپیکرها امروزه در قابلیت های فراوانی همچون اتصال بی سیم به وسیله وای فای، بلوتوث یا NFC و یا اتصال از طریق رم، فلش و کابل صدا AUX در کنار داشتن صفحه نمایش و ابعاد، صدای نیرومند در کنار میزان خروجی بالا و با کیفیت بدون نویز با یک دیگر به رقابت می پردازند.

شرکت های فراوانی این محصول را تولید می کنند و با هم در ساخت یک محصول با کیفیت تر و با قابلیت های بیشتر به رقابت می پردازند.

شرکت هایی همچون F&D، JBL، CREATIVE، MARSHAL،TSCO، LOGITECH،FARASOO و … به تولید این محصول با بازار بزرگش پرداخته اند.

هدست و هدفون

داشتن یک اتاق شخصی و شنیدن صدایی که شما تنها شنونده آن هستید و هیچ صدای مزاحم گوش دادن شما به آن نمی شود هدیه است که هدست و هدفون به ما می دهند.

این دو دستگاه تنها در میزان توان خروجی و قابلیت مکالمه با یک دیگر تفاوت دارند و با توجه به نحوه اتصالشان تقسیم بندی می شوند. اتصال بی سیم و یا با سیم انواع هدفون و هدست را از یک دیگر جدا می کند ولی رقابت اصلی آن ها در کیفیت و قابلیت هاست. نوع سیم متصل، تعداد و نوع درگاه های ورودی، کیفیت پخش صدا و … از جمله قابلیت هایی است که در آن به رقابت می پردازند.

شرکت های بزرگ و مطرح دنیای دیجیتال و الکترونیک با ورود خود به این بازار و ساخت و تولید محصولاتی با کیفیت و قابلیت های فراوان هر روز سبب تولد نوع جدیدی از هدست و هدفون را می شوند. کمپانی هایی همچون سونی، بیتس، جنیوس، ای فورتک، لاجیتک، تسکو ،نیا ، جی بی ال و … در این رقابت پر هیجان شرکت کرده اند.