برای اطلاع از قیمت خرید عمده (کارتنی) محصولات این بخش با شماره 09354457080 یا شماره 66754801-021 بخش لوازم الکتریکی تکنوسان در تماس باشید.

خرید انواع دوشاخه، کلید و پریز برق

ابزارآلات الکتریکی همواره در ساختمان خانه یا ادارات مورد استفاده قرار می گیرند و بعضی از آن ها نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می کنند. به طوری که در واقع بدون استفاده از آن ها امکان بهره گیری از جریان برق وجود ندارد. در مجموع قطعات الکتریکی، بازار فروش گسترده ای دارند و تنوع بسیاری در محصولات آن ها وجود دارد. یکی از مهم ترین دسته های کالایی لوازم الکتریکی برق ساختمان، کلید و پریز و دوشاخه برق می باشد که در ادامه به معرفی انواع آن می پردازیم.

انواع کلید و پریز و دوشاخه برق

با توجه به گستردگی صنعت ساختمان و نیازهای پیش روی مخاطبان این صنعت، همواره برای راحتی و زیبایی بیشتر، انواع مختلفی از کالاهای دسته کلید و پریز و دوشاخه برق تولید شده است که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم.

 • دوشاخه برق سیم دار
 • دوشاخه برق بدون سیم
 • پریز فیش آنتن
 • پریز تلفن روکار
 • کلید زنگ توکار 
 • پریز تلفن توکار
 • دوشاخه صنعتی
 • پریز برق محافظ دار
 • کلید کولر
 • پریز تلفن سوکتی
 • محافظ پریز برق
 • کلید برق خانگی و اداری
 • سرپیچ دو شاخه دار
 • چند راهی یا سیم سیار
 • قوطی کلید و پریز برق

کاربرد و معرفی انواع دوشاخه برق خانگی و صنعتی

از انواع دوشاخه می توان به مدل های کلید دار، صنعتی، معمولی، سیم دار، ارت دار، نری، مادگی، دو شاخه لامپ و دوشاخه ی مخصوص تلفن اشاره کرد. از بین مدل های مختلف آن، قیمت دوشاخه برق معمولی نسبت به بقیه ارزان تر است. در ادامه به معرفی برخی از مدل های آن می پردازیم.

 دوشاخه برق صنعتی

این نوع دوشاخه در مدل های ارت دار و بدون ارت تولید می شود که جنس بدنه ی آن ها بسیار محکم و مقاوم بوده و در برابر برخوردهای شدید دچار شکستگی و آسیب نمی شود. از جمله کاربرد های آن می توان به استفاده در دستگاه های صنعتی که جریان برق بالا احتیاج دارند مانند دستگاه جوش و یخچال های بزرگ فروشگاهی اشاره کرد.

دوشاخه برق کلید دار

دوشاخه برق کلید دار، هم عملیات برق رسانی را انجام می دهد و هم به عنوان یک کلید برای قطع و وصل کردن جریان الکتریکی در یک دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

دوشاخه برق ارت دار

بعضی از لوازم الکتریکی دارای بدنه ی فلزی هستند و ممکن است جریان برق را از خود عبور دهند و باعث برق گرفتگی شوند. به همین دلیل در ساخت بعضی دستگاه های الکتریکی از دوشاخه ارت دار استفاده می شود تا با کنترل جریان عبوری از وقوع این خطرات جلوگیری شود.

دوشاخه تلفن

نوع خاصی از دوشاخه ها که اصطلاحا به آن ها دوشاخه ضد برق گفته می شود، چون از این قطعه برای انتقال جریان برق استفاده نمی شود و در جابه جایی خطوط مخابراتی کاربرد دارد.

کاربرد و معرفی انواع کلید و پریز جدید و شیک ساختمانی

بدون شک کلید و پریز یکی از مهم ترین وسایلی است که در ساخت هر ساختمانی اعم از خانگی، اداری و… استفاده می شود. از این رو و با توجه به تقاضای بازار مدل های گوناگونی از این دسته کالایی تولید شده است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

پریز تلفن سوکت دار

یکی از انواع پریزهای تلفن می باشد که برای اتصال مستقیم سر سوکت سیم تلفن به خط تلفن ورودی از آن استفاده می شود و اغلب در دو نوع پریز تلفن تک سوکت و پریز تلفن دو سوکت به بازار عرضه می شوند.

پریز تلفن روکار و توکار

برای راه اندازی دستگاه تلفن از پریزهای دوشاخه استفاده می شود که برخی از آن ها قابلیت اتصال سر سوکت را نیز دارند و به عنوان پریز ترکیبی شناخته می شوند. تنها تفاوت این پریزها در نوع نصب و قرارگیری آن ها بر روی دیوار است که در مدل روکار، جعبه حاوی قطعات پریز بر روی دیوار نصب می شود و در نوع توکار، محتویات پریز داخل دیوار کار گذاشته می شود. پریزهای توکار نمای بهتری دارند و مدل هایی با طراحی شیک و لوکس از آن ها در بازار موجود می باشد.

کلید برق خانگی

از این وسیله برای قطع و وصل کردن جریان برق استفاده می شود که در دو نوع تک پل و دو پل به بازار عرضه می شود. قیمت کلید پریز با توجه به برند، جنس بدنه و نوع طراحی آن متفاوت است. مثلا برخی پریزها به دلیل رنگ های شفاف و ظاهر زیبایی که دارند از بقیه گرانترند. از معتبر ترین برندها در بازار فروش این قطعات می توان به کلید پریز دلند و کلید پریز پارت الکتریک اشاره کرد که از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشند.